تجهیزات بخش ها

سایر تجهیزات

خدمات

دسته بندی شرکت ها

جداسازی لنفوسیت­ های B, T با استفاده از پشم نایلون
اساس کار: جداسازی پشم نایلون لنفوسیت­ های B, T براساس مشاهدات تجربی است. لنفوسیت­ های B بطور ترجیحی به پشم نایلون می­ چسبند که می­ توان بعداً آنها را جدا کرد
جداسازی لنفوسیت­ های B, T با استفاده از پشم نایلون
اساس کار: جداسازی پشم نایلون لنفوسیت­ های B, T براساس مشاهدات تجربی است. لنفوسیت­ های B بطور ترجیحی به پشم نایلون می­ چسبند که می­ توان بعداً آنها را جدا کرد. اما لنفوسیت ­های T به نایلون نمی ­چسبند. چسبندگی لنفوسیت B به نایلون یک فرآیند فعال است. این روند در درجه حرارت اطاق یا در ۴ درجه سانتیگراد و یا در حضور سدیم ازاید و EDTA کاهش می­ یابد. مزیت ­های اصلی جداسازی B, T با استفاده از ستون پشم نایلون سادگی این روش و زمان کوتاه برای بدست آوردن دو جمعیت سلولی است. در مقایسه با روش­های دیگر جداسازی ، لنفوسیت­های B جدا شده از پشم نایلون قابلیت زیستی خوبی (۹۵ درصد) دارند و عاری از مونوسیت هستند. مزیت دیگر در این روش است که عاملی برای مداخله با ساختار سطح سلول ندارد و سلول­ ها با آنزیم ­ها و آنتی سرم­ های دیگر کاری ندارند.
معرف­ها و مواد:
1- نی­ های نوشیدنی قابل انعطاف و شفاف.
۲- پشم نایلون که تارهای آن بخوبی از هم جدا شده باشد.
۳- محلول هنکس که با نمک به تعادل رسیده (HBSS) .
4- بافر فسفات سالین PBS که pH آن به میزان ۷ تنظیم شده.
۵- محیط RPMI و یا Mc Coy’s که حاوی ۵ درصد سرم گوساله جنینی است. فعالیت کمپلمان در این سرم را در دمای ۵۶ درجه سانتیگراد متوقف نمائید. بعداً ۵ میلی­ لیتر از سرم گوساله جنینی (FCS) را به محیط کشت ۱۶۴۰ RPMI و یا McCoy's بی افزائید تا محلول کاری (Working Solution) درست شود.
روش کار:
تهیه ستون­ های پشم نایلون
۱- با استفاده از گرما، یک طرف نی نوشیدنی قابل انعطاف شفاف را
جوش دهید (ببندید) ابعادنی ۱۲×۶ است. ان را به صورت مورب ۴۵ درجه قرار دهید.
۲- 01/0 گرم پشم نایلون را که خوب شانه زده (تار و پوده­ های آن را از هم جدا شده) بردارید و در محلول هنکس یا PBS در یک پلیت صاف خیس کنید.
۳- سه چهارم نی را با هنکس یا PBS پرکنید سپس بتدریج و آرام پشم نایلون را در نی در طولی به اندازه تقریبی ۶ سانتیمتر جا دهید. در این مرحله می توان ستون را در شبانه روز در ۴ درجه سانتیگراد نگهداری کرد. می توان نی ­ها را با استفاده از پیپت پاستور بسته بندی کرد.
1396/9/26


نظرات بیندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
سوال یا نظر شما : ( لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید) :

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 110
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )