تجهیزات بخش ها

سایر تجهیزات

خدمات

دسته بندی شرکت ها

شیوع سرطان تیروئید در دو دهه اخیر
دکتر علیرضا استقامتی، عضو هیئت مدیره انجمن غدد درون ریز ایران با بیان این که سرطان‌های تیروئید نسبت به 2 دهه اخیر رو به افزایش است،

شیوع سرطان تیروئید

 

 

 

دکتر علیرضا استقامتی، عضو هیئت مدیره انجمن غدد درون ریز ایران با بیان این که سرطان‌های تیروئید نسبت به 2 دهه اخیر رو به افزایش است، به سایت شفاآنلاین گفت: سرطان های تیروئید انواع متفاوتی دارد اما سرطان پاپیلاری 70 درصد از سرطان های تیروئید را تشکیل می دهد.

وی در ادامه افزود: سرطان های تیروئید در بسیاری از موارد شناخته شده نیستند البته نه به این معنی که عللی برایشان وجود نداشته باشد بلکه ما آنها را نمی دانیم.

عضو هیئت مدیره انجمن غدد درون ریز ایران هشدار داد: افرادی که مبتلا به تشعشع سر و گردن هستند مستعد ابتلا به سرطان های تیروئید هستند.

متخصص غدد داخلی و متابولیسم عنوان کرد: همچنین در گذشته بیماران مبتلا به قارچ های کچلی که برای درمان از برق یا رادیوتراپی استفاده می کردند در معرض ابتلا به این بیماری بوده اند.

وی افزود: همچنین در برخی مناطق دنیا که هنوز گروهی از افراد با کمبود ید مواجه هستند، گرفتار سرطان های تیروئید می شوند.

به گفته وی همچنین با تغییرات و جهش هایی که در ژن های مختلف ایجاد می شود امکان بروز سرطان های تیروئید هم به وقوع می پیوندد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که خوشبختانه سرطان پاپیلاری روند پیشروی کندی دارد گفت: با تشخیص به موقع و درمان مناسب افراد می توانند عمری نزدیک به طول عمر طبیعی داشته باشند.

وی ابتلا به سرطان های تیروئید را در تمامی رده های سنی محتمل دانست و بیان کرد: اما در سنین زیر 20 سالگی و بالای 50سالگی این بیماری شیوع بیشتری دارد.

دکتراستقامتی در پاسخ به این که آیا جنسیت در ابتلا به سرطان های تیروئید موثر است یا نه اظهارکرد: از آنجا که بیماری های تیروئید در خانم ها شایع تر است از این رو شانس ابتلا به سرطان های تیروئید هم در آنان افزایش می یابد.

متخصص داخلی غدد و متابولیسم در خصوص علائم سرطان های تیروئید نیزبیان کرد: اغلب سرطان های تیروئید علائم بالینی خیلی وسیعی در جاهای مختلف بدن ندارند.

وی افزود: معمولأ شایع ترین فرمی که سرطان تیروئید خودش را نشان می دهد به شکل گره هایی هستند که معمولأ بدون درد هستند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره درمان این بیماری به خبرنگار شفا آنلاین گفت: درمان سرطان های تیروئید به 2قسمت تقسیم می شود یکی جراحی است که کل بافت تیروئید باید خارج شود. و وش دیگرنیز با استفاده از ید رایواکتیو طی یک یا چند بار، باقی مانده سرطان را از بین می برند.

وی درباره میزان شیوع سرطان های تیروئید در کشورنیز به خبرنگار شفا آنلاین گفت: در ایران آمار مدونی وجود ندارد اما به تازگی مشخص شده شیوع این بیماری نسبت به دهه اخیر شیوع بیشتری یافته است.آزمایش تیروئید که در تمامی آزمایشگاه ها صورت می گیرد و

در حال حاضر از کیت های با کیفیت و حساس استفاده می شود

کمک شایانی در پیشگیری و شناسایی و درمان بکار می رود

آزمایش هایی چون :

T3

T4

TSH

T3UP TAKE

ANTI TPO

ANTI TG

1394/2/21


نظرات بیندگان
نظر شما
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
سوال یا نظر شما : ( لطفا اطلاعات تماس خود را وارد کنید) :

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 408
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )