هودهای فیوم شیمیایی

هودهای فیوم شیمیایی

چندین نوع متفاوت از هودهای فیوم شیمیایی وجود دارد:

۱- هود متداول – دریچه عمودی

۲- هود متداول – دریچه افقی

۳- هود با مجرای فرعی (By-Pass Hood)

۴- Auxiliary Air Hood

۵- Walk in Hood (WI)

۶- Self-Contained Hood

تفاوت انواع ۱، ۴ و ۵ در مقدار هوایی از دست رفته در حین کار است در حالی که تفاوت ۱، ۲ و ۳ در نوع جریان هوایی عبوری از میان دریچه‌هاست.

در ذیل به اختصار به هر یک از موارد مذکور می‌پردازیم.

هودهای فیوم شیمیایی متداول

این هودها دارای یک دریچه عمودی اصلی و چند دریچه فرعی هستند. هوای باقیمانده از داخل دریچه هوا گذر کرده و به سمت مفرّ خروجی موجود در قسمت بالا و داخل حرکت می‌کند. حجم هوای عبور کرده تقریباً ثابت است، اگر چه ممکن است با کوچک کردن دریچه‌این مقدار حجم هوای عبور کرده کاهش پیدا کند. مهم‌ترین اتفاقی که متعاقب کوچک کردن دریچه رخ می‌دهد افزایش سرعت عبور هوا از میان دریچه است. افزایش سرعت هوا می‌تواند باعث اختلال در جریان هوا گردد.

هود متداول – دریچه افقی

برخی از هودها بجای یک دریچه عمودی دارای دو یا سه دریچه افقی کشویی می‌باشند. با سه دریچه حداکثر توانایی باز بودن هود بیش از دو دریچه است. در عین حال انعطاف پذیری با سه دریچه بیشتر است. در هودهای سه دریچه‌ای می‌توان دریچه مرکزی را بسته نگاه داشت و ماده تولید کننده فیوم را در پشت آن قرار داد بدین ترتیب امکان رسیدن فیوم به شخصی که جلوی هود نشسته است کاهش می‌یابد. در عین حال این دریچه از رسیدن مواد شیمیایی در حالات انفجار و جهش‌های شیمیایی به کار بر جلوگیری می‌کند.

هود با مجرای فرعی (By -Pass hood)

هود با مجرای فرعی طوری طراحی شدد است که هوا از بالا و پایین دریچه عبور کند. این نوع هود دو فایده مهم دارد؛ اول اینکه سرعت هوا در نزدیکی سطح کار ثابت می‌ماند و تغییر سرعت هوا را که در جریان آزمایش می‌تواند اختلال ایجاد کند وجود ندارد. دوم اینکه فشار استاتیکی کمتری وجود دارد بنابراین نسبت به هودهای متداول مقاومت تماسی (Frictional resistance) جریان هوا کمتر است. به همین خاطر بهترین انتخاب برای آزمایشگاه‌هایی که مجهز به ابزارهای VAV نیستند همین نوع هود می‌باشد.

هود (Auxiliary Air Hoods) AA

هدف از استفاده از هود AA، کاستن از ملزومات تهویه هوا توسط فراهم کردن یک مخزن جداگانه هواست که در تابستان نیاز به رطوبت زدایی و سرد کردن و در زمستان نیاز به گرم کردن نداشته باشد. این مخزن هوا می‌تواند از خارج یا از سرویس‌های ساختمان تهیه شود. چنین هودهایی نیاز به تجهیزات تهویه هوا را که برای هودهای فیوم لازم است کم می‌کند و در نتیجه هزینه کاربردی کمتر می‌شود. البته این نوع هود معایبی نیز دارد. یک نوع از هود AA هوای تصفیه نشده را درست از قسمت درب جلوی هود خارج می‌کند، لذا کاربری که در جلوی هود کار می‌کند در معرض هوای تهویه نشده قرار می‌گیرد. یکی از کوشش‌هایی که جهت برطرف کردن این مسأله صورت پذیرفته است، تخته ایمنی برای دهانه خروجی یا چسب است که باعث کاهش ذخیره کمکی می‌شود و علاوه بر این مسأله سرد و گرم کردن نسبی ذخیره هوایی بر اساس فصل را پیش می‌آورد که در نتیجه فواید اقتصادی این نوع هود را کم می‌کند.

خصوصیات این نوع هود باعث می‌شود ۷۰٪ هوا توسط هوای auxiliary تهیه گردد که حداقل ۸۵٪ هوای تهیه شده از میان hoodface رد می‌شود. وقتی که دمای بیرون سرد است مثلاً در زمستان باید به این مسأله توجه داشت که هوا را حداقل تا ℃ ۱۵- ۱۰ گرم کرد. نگهداری و کاربری این نوع از هودها مشکل است و بیشتر متخصصین این نوع هود را پیشنهاد نمی‌کنند.

هود Walk in hood) WI )

هودهای WI  هودهایی هستند که مستقیماً روی کف یا pad قرار داده شده روی کف قرار می‌گیرند. ارتفاع آن‌ها طوری طراحی شده است که با سایر وسایل مطابقت دارد. به علت اینکه ارتفاع این گونه هودها غالباً با پهنای آن‌ها متناسب نیست، جریان هوا مطلوب نبوده و اثرات مفید توضیح داده شده در سایر هودهای استاندارد که قبلاً به آن‌ها اشاره شد ممکن است در این نوع هود دیده نشود.

به علت ارتفاع این‌گونه هودها، جابجایی دریچه‌ها به طور غیرطبیعی طولانی می‌شود. بنابراین غالباً از دریچه‌های دو قسمتی یا از یک دریچه که تا نیمه پایین می‌آید همراه با یک در متحرک که قسمت پایینی را پوشش می‌دهد استفاده می‌شود. این درها معمولاً چند اینچ بالاتر از کف قرار می‌گیرند که همیشه جریان هوا در تمام طول هود وجود داشته باشد. مانند دیگر انواع هودها این نوع نیز ممکن است اشکال متفاوتی مانند bypass یا AA داشته باشد.

هود Self-Contained hoods) SC )

این نوع هودها به علت اینکه نسبت به دیگر هودهای فیوم مزایای کمتری دارند در آخر آورده شد داند. هود SC نباید با کابینت ایمنی بیولوژیکی که غالباً Self-contained نامیده می‌شود اشتباه شود. طراحی‌های جدید این‌گونه هودها کار آیی آن‌ها را در حد هودهای متداول بالا آورده است. انواع مرغوب این هودها قیمت‌های همپایه با هودهای متداول دارند بنابراین مزیت اقتصادی خاصی ندارند، معمولاً وقتی که به یک هود نیاز است و در عین حال فراهم کردن مجرای خروجی مشکل به نظر می‌رسد از هودهای Self-Contained استفاده می‌کنند.

انواع تجاری موجود معمولاً برای آزمایش‌های سیتولوژی و هیستولوژی که موادی مانند Xylene، فرمالین، تولوئن، الکل و… مورد استفاده قرار می‌گیرند، کاربرد دارند. انواع جدیدتر امکان استفاده از فیلترهای انتخابی را برای ماده مورد استفاده فراهم نموده‌اند.

هود SC از سطح جلویی خود هوای اتاق را از طریق فیلتر مکش می‌کند. به علت اینکه هوا قبل از رسیدن به فن (fan) از فیلتر می‌گذرد، فن آلوده نمی‌شود. یک فیلتر خوب قبل از اینکه اشباع شده و نیاز به تعویض داشته باشد، می‌تواند چندین پوند از ماده را فیلتر کند. در حالت معمولی، ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد تا فیلتر نیاز به تعویض پیدا کند.

مشکل عمده اکثر دستگاه‌های موجود این است که در زمان پر شدن فیلتر، علامت هشداردهنده‌ای وجود ندارد. این مشکل با قرار دادن مادهای که هنگام تماس با ماده فیلتره شده از خود بو متصاعد می‌کند، برطرف شده است. یک کارخانه نیز شاخص الکترونیک در انتهای فیلتر قرار داده است که با ماده فیلتر شده واکنش نشان می‌دهد. این نوع هودها ممکن است بتوانند با هودهای معمولی رقابت کنند ولی گران قیمت هستند.

دیگر روش‌های تخلیه هودهای فیوم شیمیایی

نظر کلی این است که اکثر آزمایشگاه‌ها با هودهای فیوم شیمیایی کار کنند اما استفاده از هودها بودجه سنگینی به دنبال دارد. روش جایگزینی دیگر استفاده از Spot ventilation  (تهویه نقطه‌ای) است. برخی از آزمایشگاه‌ها مکنده‌های کوچکی دارند (exhauster) که دهانه آن‌ها می‌تواند نزدیک به محل فیوم­های سمی قرار گیرد. اگر کار در حدی تکرار شود که نیاز به تهویه مداوم باشد، دو روش می‌تواند مفید باشد. در شکل اول کارهای تکراری مانند پیپت کردن از لوله‌های آزمایش یا ویال­های نمونه می‌تواند در جلوی سطح آن انجام شود. با طراحی این سر، خروجی ذرات موجود در هوا و یا فیوم­های تولید شده به طور مؤثر گرفته می‌شوند.

شکل دوم برای کارهای tray type مناسب است. در اینجا یک یا دو شکاف باریک در قسمت عقب یا گاهی اوقات کناره‌های میز کار قرار داده شده‌اند که هوا را با سرعت زیاد مکش می‌کنند. طراحی این مدل بر این اساس صورت گرفته است که اکثر مواد از هوا سنگین‌تر هستند. جریان هوا مواد متصاعد شده از tray را از طریق شکاف‌های موجود در عقب میز کار خارج می‌کند؛ لذا فیوم­ها فرصت رسیدن به سطح هوای تنفسی کاربر را پیدا نمی‌کنند.

دودهای حاصله در پختن غذا معمولاً قبل از اینکه از بین بروند یک یا دو اینچ بالاتر از سطح پخت غذا پخش می‌شوند و مکش در این سطح است که مؤثر واقع می‌شود، هودهای فیوم شیمیایی هم به همین روش عمل می‌کنند.

0/5 ( 0 بازدید )

محصولات مرتبط

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *