خانه > مقالات آزمایشگاه > اصول حفاظت و ایمنی در آزمایشگاه‌ها > استفاده از اثرات بیولوژیکی مواد رادیواکتیو برای استریلیزاسیون

استفاده از اثرات بیولوژیکی مواد رادیواکتیو برای استریلیزاسیون

استفاده از اثرات بیولوژیکی مواد رادیواکتیو برای استریلیزاسیون

پس از آنکه اثرات مخرب مواد رادیواکتیو بر روی موجودات جاندار مشخص شد، بسیاری از دانشمندان به فکر افتادند که از اشعه گاما برای این امر استفاده کنند- و میکرب‌ها و عوامل فاسد کننده را در وسایل مختلف پزشکی و مواد غذایی با استفاده از پرتودهی از بین ببرند.

استفاده از اثرات بیولوژیکی استریلیزاسیون و بخصوص رادیواستریلیزاسیون صنعتی محصولات پزشکی یک بار مصرف یکی از عوامل بسیار مهم در بالا بردن سطح بهداشت عمومی ‌است. «امروزه بیش از یکصد و سی و پنج واحد استریلیزاسیون توسط اشعه گاما در 42 کشور دنیا مشغول به کار هستند که در آنها تقریباً 90 میلیون کوری (کبالت 60) مورد استفاده قرار می‌گیرد.» [1] پس از شناخت اثرات بیولوژیکی پرتوهای مواد رادیواکتیو، استفاده از روش‌های قدیمی‌استریلیزاسیون مانند اتوکلاو وفور تا حد فراوانی برای محصولات صنعتی کاهش یافت بویژه وقتی صنعت پلاستیک سازی رونق گرفت و بسیاری از وسایل مورد نیاز پزشکی مانند دستکش‌ها، سرنگ‌ها، پی پت‌ها، لوله‌های مختلف آزمایشی و کیسه‌های لازم برای انتقال خون از آن مواد ساخته شد. موضوع استفاده از اشعه گاما بخصوص استفاده از رادیوایزوتوپ کبالت[2] رونق فراوانی یافته است. نه تنها وسایل پزشکی بسیاری از مواد غذایی مانند پیاز، سیب زمینی، گندم و حبوبات دیگر را قبل از انبار کردن اگر تحت اثر پرتوهای گاما قرار دهند مدت بیشتری می‌توان آنها را دور از فساد حفظ کرد. بسیاری از بیماری‌های منتقله از مواد غذایی که سالیانه میلیون‌ها نفر را در دنیا به عفونت‌های سالمونلائی، شیگلائی و نظایر آن مبتلا می‌سازد و گاهی منجر به مرگ می‌شود می‌توان به وسیله‌ی استفاده از پرتوهای رادیواکتیو از بین برد و حیات انسان‌ها را نجات داد.

منبع رادیاسیون برای مواد غذایی فقط کبالت 60 یا سزیوم Caesium 137 است. انرژی حاصله از این مواد آنقدر پایین است که هیچ گونه اثرات سویی بر روی مواد غذایی ندارد.

 

[1] . مجله انرژی هسته ای نشریه سازمان انرژی اتمی ایران، شماره‌ی  4، بهار و تابستان 1365

[2] . Cobalt

همچنین ببینید

زباله های بیولوژیک

زباله های بیولوژیک زباله های بیولوژیک شامل مواد جامد و مواد مایع هستند، کلیه مواد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *